GÖNÜL SADASI

Adres kopyalandı !!!
PROGRAMCILAR:

YAYIN GÜN/SAAT:
Pazartesi 19:00-19:40
PAYLAŞ:        

YORUMLAR

 • Hocalarım sizleri ayrıca da takip ediyorum ,fakat birlikte yaptığınız sohbetlerde ki muhabbet farklı geliyor bana.Birbirini açan ,ufkunu genişleten, zaman zaman dertleşen hasbihallerin devamı için hocalarımiza sağlık uzun ve bereketli bir ömür diliyorum.Erkam radyoya ve hocalarıma teşekkür ediyorum.

  "Gönül Sadası" spotify podcast listesini lütfen güncelleyiniz. Selamlar.

  ruha şifa değerli hocalarımız hoşgeldiniz

  Uzun bir aranın ardından hoş geldiniz safalar getirdiniz hocalarım. Özlettiniz kendinizi.

  Bir programdan öte babamın dostlariyla olan sohbetinin tadını aliyorum. Tekrar tekrar baştan dinliyorum asla bıkmıyorum. HakikatenTerapi gibi...

  Selamün aleyküm,
  Hocalarımızın programı ne zaman başlayacak acaba? Herhangi bir bilgilendirme olmadı.

  Eski programları tekrar dinleyebilmek büyük bir nimet ama yeni yayın döneminin başlamasını da umutla bekleyenlerdenim. Sevgiler, selamlar..

  • Yeni programları yükleyebilir misiniz ?

  Değerli hocalarımızın programı olan gönül sadası ne zaman başlayacak

  Merhaba ..yeni dönemde Sadettin Ökten hocamız bizimle eşsiz sohbetlerini paylaşacak mı acaba? Özledik sizleri Kemal Bey..

  Arşivlemeyi güncelleştirebilir misiniz?

  • Yeni yayın dönemi başladığında güncellecektir.

   Erkam Radyo

   • Yeni bölümlerin başlamasına ne kadar kaldı?

  Analitik ve ruhsal zekanın bileşeni" iki değer yüklü ruh " bir araya gelip cevherlerini işletince bakın ne baha-biçilmez güzellikler " zuhurat" a çıkıyor..
  11 - 4 - 2022 tarihli. Programın bir adı var bence.. . "Zuhurat'a Nasıl tâbi olunmalı".. Değerli ve güzel olan daimidir.. Zam-üstü bir bakış bir sohbet..
  Gercekten maşaallah.. Barekallah


  11---4 - 2022

  Selamun aleyküm spotifya eski bölümleri yükler mısınız?

  Nasıl bir niyet kalıbı oluşmuş... İçeriği bizce meçhul.. Fakat sonuçları itibarıyla
  O kalıptan razı olunmuş ki... İçilen hakikat ve muhabbet şarabı, şürbú bizi mesrur eyliyor.. Dem ve damarlarımıza şifa-yâb oluyor... Ve duadayız. 〰️〰️

  Selamun aleyküm Sğotifya eski bölümleri yükler misiniz

  Allah sizlerden razı olsun, her sohbetiniz ayrı güzel, Youtube'dan takip ediyordum. Burayı bulunca hazine bulmuşa döndüm. Her programı bitmesin diyerek dinliyorum. Huzur veriyor sohbetleriniz. İnşallah gereği gibi bilgilenmek. ilimlenmek dinlediklerimizin hakkını verebilmek nasip olsun.

  1999 yılında Muhterem Hocam Kemal SAYAR ile Trabzon’da bir vakıf evinde iftar açtık. Allah razı olsun. Mütevazi ve doğal biri. Manevi olarak diri. Sözünün eri . Sağlık neferi. Gönül feneri.

  Değerli Erkam Radyo ekibi programlar çok güzel ancak ses kalitesi bizim gibi bu işlerle uğraşan insanların kulaklarını tırmalıyor bazen. Bunun için sizlere önerim Adobe'nin https://podcast.adobe.com/enhance adresli sitesinden programın kayıtlarını çok kolay bir şekilde upload edip düzelterek daha sonra buraya atabilirsiniz. Aradaki farkı çok net göreceksiniz bu vesileyle herkes daha güzel bir sesle dinleyebilir. Teşekkür ederim.

  Merhaba kıymetli Sadettin ve Kemal hocalarım,
  Aslında size anlatmak istediğim, ilginizi çekeceğini düşündüğüm o kadar çok şey var ki. Gene de kısa tutmak istiyorum. Bana çok yararınız dokunuyor. Allah sizden razı olsun. İyi ki varsınız. Sağlık ve huzur diliyorum.

  BU PROĞRAM İÇİN MÜTEŞEKKİRİM. HER BİRİNİ ELİMDEN GELDİĞİNCE DEFALARCA DİNLEDİM, DİNLEMEĞE ÇALIŞIYORUM. HER SEFERİNDE ZİHNİM, FİKRİM, GÖNLÜM , BU MUHABBET DOLU SOHBETLE YIKANIYOR. YOUTUBE DA OLMASI ÇOK BÜYÜK BİR HİZMET OLDU . BU HİZMETİNİZ DAİMİ OLSUN İNŞALLAH.

  Gönül Sadasını spotifydan kalıcı olarak mı kaldırdınız? Bizler için dinlemesi keyifli podcastlerdi

  Muhterem hocalarım çok teşekkür ederim saygılarımla rımı sunarım Kemal hocam Medeniyet isimli programdan batılı fatihler diye ifade ettiniz bir dil sürçmesi oldu sanırım biz onu batılı işgalciler olarak aldık kabul ettik

  • Sadettin Ökten Hocamızın Şehirler başlıklı programda ifade ettiği gökdelenlerin önümüze koyduğu faturayı çok ağır gördük ve yaşıyoruz. Birde bunun ruhlarimizdaki enkazı var. İnşaallah ruhlarimizdaki enkazın faturası bu kadar ağır olmaz hocam,

  Merhaba başta Saadettin Ökten ve Kemal Sayar Hocalarım olmak üzere programda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Spotify yayınları bilerek mi kaldirildi acaba? Oradaki numaralandırılmış sıralama ve 15 sn ileri geri alabilme çok pratik oluyordu. Spotify a tekrar eklenmeyecekse buradaki oynaticinin özellikleri güncelenebilir mi lütfen? Çok teşekkür ederim iyi çalışmalar

  İyi yayınlar diliyorum. Spotifydaki gonul sadasi yayinlari kaldırılmış acaba bir bilginiz var mi ? Varsa ilgilenir misiniz lütfen oradan dinlemesi cok pratik oluyordu.

  • spotify daki bölümler neden kaldırıldı acaba trafikte iken oradan dinlemek ve kaldığım yerden devam etmek çok rahat oluyordu. lütfen tekrar yükleyin

  Son kayıt nedir maşallah hocam umutsuzluktan vazgeçiyorum ‘siz nasıl birisiniz böyle güzel insanlar var hala hala umut var

  Hocam size hızlı olmak hususunda katılmak ile beraber bir şey eklemek istiyorum izninizle çocuklara enerjilerini atacak saha sunulmuyor, ama bünye koşturarak oynayarak atacağı bir alan zaman istiyor ve bu bastırılmış enerji de bir yerde patlıyor.

  Sizleri yeniden yan yana duymak çok keyif verici. Birlikteliğiniz daim olsun kıymetli Hocalarım; ayrıca emeği geçen Erkam Radyo'nun kıymetli çalışanlarından Allah razı olsun. Diyarbakır'dan bir kardeşiniz..

  2022 sonbahar-kış sezonu içün yeni bölümler talep ediyoruz efendim

  Programı çok beğenerek dinliyorduk yeni bölümler başlayacak mı

  youtube da yeni bölümler ekleniyor fakat buraya eklenmiyor. yeni programları eklerseniz seviniriz buradan dinlemek istiyoruz.

  • Youtube yüklenen programlar eskilerden alıntı yapılarak yüklenmekte yeni program yapılmamakta.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Erkam Radyo

  4 yıldır devam eden tadına doyulmaz her bölümünü dinledim, dinliyorum.Dileğim yeni sezonda da devam etmesi.
  Hocalarımıza ve bize bu programı ulaştıran Erkam Radyo ‘ya teşekkürlerimi iletiyorum.
  İyi ki siz de varsınız kıymetli hocalarım.

  Ayağınıza taş değmesin inşallah. Gönülden gönüle geçen sohbetleriniz ne kadar kıymetli bilseniz . Kalbime şifa her kelimeniz. Heyecanla bekliyorum yeniden buluşmayı. Sağlık sihhat ile Allah'a emanet olun kıymetli üstadlar...

  Merhabalar arşiv kısmındaki bölümleri açamıyorum. Teknik bir sıkıntı mı var acaba? Yoksa bölümler kaldırıldı mı?

  İyi günler. Hocalarımız neden hâlâ uzaktan erişim ile program yapıyorlar ?

  • Selamünaleyküm hocam. Ben de aynı konuyla ilgili yazacaktım. İnternet uzerinden yapılan sohbette ses kuyudan geliyor gibi. Mekanik bir ses. Eski tınısını yakalayamiyoruz sohbetin. İnşallah en kisa sürede yüz yüze yapılır sohbetler.

  • İlminize, emeğinize, sağlığınıza sağlık; ruhuma şifa niyetine dinlediğim programınız için teşekkür ederim, varolun.

  İyi günler. Hocalarımız neden hâlâ uzaktan erişim ile program yapıyorlar ?

  Allah razı olsun.Çok istifade ettim

  hayatımda dinlediğim en verimli programlardan biri, emeği geçen herkese çok teşekkürler..

  Sanırım son programdı Kahire'deki camilerin bahçelere açılması hususu, Karaman da şimdiki Aktekke meydanında çok güzel bir park vardı ve cami bu park ile bitisikti şimdi ise beton zemin

  Gönül Sadası programı benim için o kadar kıymetli ki, anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır.Defalarca dinliyorum kitaplarını okuyorum.
  Her iki hocamız sağlık ve afiyette olsun biz de nasiplenmeye devam edelim inşallah.

  İçimdeki kötü düşüncelerden kurtuluyorum affediyorum herşeyi,gönlüm o kadar genişliyorki sizi dinlerken ...sonra yine eski hal sonra yine siz...böyle bir sarmalda hal saridir hocam umudum ümidim sizin gibi güzel insanlarda hürmetle...

  Bu güzel program için çok teşekkür ederim. Değerli hocalarımıza da Rabbimden afiyet ve hayırlı uzun ömürler diliyorum..

  Elhamdülillah .Bugün farkettim sohbetimiz tekrar başlamış.Súkúr kavuşturana.Yalniz bu gece yüklenen tüm sohbetleri dinlemeden uyku girmez gözüme.Bu kadar uzatmayın arayı saygideger hocalarım.Erkam radyo ya da çok teşekkür ediyorum.Allah sizlerden razı olsun.

  Güneşli günlerimiz çok olsun

  Bir gün bu kıymetdar zatları ecel tarikiyle kaybedeceğiz diye hüzünleniyorum. Sadettin Beyin, Kemal Hocamızın yeri doldurulabilir mi acaba? Sanmam. Allah hayırlı uzun ömürler versin.

  14 Mart 2022 tarihli program kollarını sefa ile açıp insanı sarıp sızlayan ruhuna hoş geldin diyor…Hoş geldin her daim hoş geldin…

  Lütfen programı yükleyin, canlı yayını takip edemiyoruz ertesi gün vs indirip dinliyoruz. Allah razı olsun.

  • Kıymetli dinleyenimiz,

   Teknik bir problemden dolayı arşiv yüklemelerinde aksama oldu, bugün bütün yüklemeler tamamlanacak inşallah.

   Erkam Radyo

   • Çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun.

  Erkam radyo rica ediyorum yeni bölümü ekleyin

  Merhabalar, programınızın tekrar başlaması bizi çok mutlu etti. Ancak covid önlemleri dahilinde olsa gerek programlar hala internet üzerinden görüntülü görüşme üzerinden sürüyor. Halbuki Kemal Bey'i de Saadettin Bey'i de yakın zamanlarda yüz yüze yapılan çeşitli programlarda gördük. Yüz yüze yapılan ve yüksek ses kalitesi ile yapılan yayınlar (kahve fincanı koyma sesleri dahil) çok daha keyif verici idi. Covid dışında başka sebeplerle de mevcut biçimde yayın yapılıyor olabilir elbette ama önceki programları bir yerde arıyoruz, imkan olsa da tekrar aynı kalitede program devam edebilse. Naçizane küçük bir istek olarak size iletmek istedim. Kemal ve Saadettin Beylere ve yapımda emeği geçenlere selamlar. İyi günler dilerim.

  • Kıymetli dinleyenimiz,

   İsteğinizi hocalarımıza ilettik kendileri uygun olan en kısa zamanda yapmayı planladıklarını belirttiler, ilginiz için teşeküür ederiz.

   Erkam Radyo

  İyi günler bu haftaki sohbet olmadı mı hala yüklenmemiş

  • Kıymetli dinleyenimiz,

   Teknik bir proplemimiz var en kısa zamanda yüklenecek

   Erkam Radyo

  Ölüme nasıl bakmalı.kaç oldu hatırlayamıyorum dinliyorum dinliyorum.Sadettin hocam ya bu ne zerafet hayranınızın keşke ucundan bucağından kenarından köşesinden birşeyler alabilsek sizden.hürmetle elinizden öpüyorum hocam maşallah size

  Merhaba, kıymetli hocalarımızı çok severek dinliyoruz. Fakat geçmiş yayınlar telefonlarda açılmıyor. Farklı telefon ve internetlerle denedik yine de açılmadı. Nasıl düzeltilebilir acaba?

  • Kıymetli dinleyenimiz,

   Programları kontrol ettik çalışmayan bulunmamakta, kontrol ettiniz platformlar aynı modemden çıkıyorsa modemi resetlerseniz düzelme ihtimali olabilir.

   İlginiz için teşekkür ederiz. Hayırlı günler dileriz,

   Erkam Radyo

  Uslub ilkesi isimli bölümde Saadetin Hocayı can kulağı ile dinleyin mekan, malzeme ve insan arasındaki etkileşimi ne güzel anlatıyor ve ilahi kelam ile bir mermerin başkalaşımını…
  Fevkalade! Ömrünüze bereket!

  Hocam nasıl bir üslup bu,akıyor.Dostluk, sevgi ne diyebilirimki güzele ait ne varsa sizde maşallah.
  Erkam radyo ekibi çooook teşekkürler yeniden başlayan programımız için

  Hocalarımızı yeniden dinlemek çok güzel. Eski programları dinlemek için geldiğimde tesadüfen gördüm çok mutlu oldum. Teşekkür ediyorum.

  Merhum Sezai Karakoç ve Teoman Duralı hakkında da bir program tertip edilse ne kadar güzel olurdu. Bu iki bilge şahsiyetin hayatları biz gençlere örnek teşkil edecek mahiyette.

  Bu güzel Program devam edecek mi ? Erkam Radyo cevap verir misiniz ?

  Sevgili Saadettin Hocam ve Kemal Hocam. Hoş geldiniz. Uzun zamandır bekliyorduk. Şeref verdiniz.

  Yalnız şunu belirtmek isterim. Programlar ancak indirip dinlenebiliyor. Site üzerinde açılmıyor.

  • Linki kontrol etti arkadaşlarımız bir proplem gözükmüyor anlık olarak yaşanmış olabilir. İlginiz için teşekkür ederiz.

  • Site üzerinden dinleyemiyoruz ne yazık ki. Bir sorun oluştu sanırım, kontrol eder misiniz? Teşekkürler.

  • Kıymetli dnleyenimiz,
   Farklı cihazlar ve internetlerden kontrol ediyoruz bir sıkıntı göremedik yapmadıysanız modeminizi yeniden başlatmanızı rica ederiz. ilginiz için teşekkür ederiz.

   Erkam Radyo

  Merhaba bu güzel program devam ettigi icin tesekkurler sayin Sadettin Ökten bey ve Kemal Sayar bey. Kendimce bazi konulari sizlerden duymak isterdim.
  -Sessizlik üzerine
  -Zaman bos zaman yoktur ne demek üzerine
  -Esmauhusna nedir zahiri ve batini esma üzerine
  -Musiki üzerine
  -renkler üzerine esmada karsiligi
  -vahdeti vücud
  -düsünmek ve tefekkür

  Şükür kavuşturana:) Kıymetli hocalarımızdan ve vesile olanlardan Allah razı olsun..

  Değerli Erkan radyo ekibi programımız yine başladı; teşekkürü bir borç bilirim şükranlarımı sunuyorum

  İki münevver insan

  Yeniden devam Sadettin hocam çok şükür tez zamanda inşallah

  Bu güzel Program devam edecek mi ? Erkam Radyo cevap verir misiniz ?

  • Çok yakında yeniden programlarımız başlayacak efendim. Başladığında sosyal medya hesaplarımızdan duyurularını yapacağız.

  Pek kiymettar erkam radyo ekibi hocalarimiz musait degiller mi hâlâ çokkkkkk özledik yeter gayri bu hasret

  Hocalarımızı özledik. Ne zaman gelecekler acaba? Yoksa bu sezonu böyle mi kapattık?.. İnşaallah öyle değildir.

  Bu kadar birbirini açan iki insan .Mevlana ve şems metoforu geliyor aklıma ,Rabbim bizimde karşımıza Sadettin hocam gibi birini koymuş çok şükür vesile olanlara selam ve birazda sitem devamını bekliyoruz

  • Mevlana Şems metafor mu? Metafor mecaz anlamına geliyor bildiğim kadarı ile. Mevlana Şems gerçek .

  Değerli Erkam radyo yetkilileri, gönül sadası programı lütfen yeniden başlasın

  Değerli Erkam radyo ekibi hocalarımız teşrif buyurmayacak mı acaba ,özledik

  Çocuklar ve değerlerimiz sorumun cevabı arşivde aile programında zaten mevcutmuş .Ne kadar munis, latif bir anlatım.İlk başta bende ne hata var ,kendimi düzeltip ,çelişmeyeceğim sözlerimle sonra… diyeceğimki HADİ sensin Rabbim dua dua .müteşekkirim ♥️

  Bu güzel Program devam edecek mi ? Erkam Radyo cevap verir misiniz ?

  • Kıymetli Dinleyicimiz ilginizden dolayı çok teşekkür ederiz. Radyomuzda yayımlanan programlarımız tekrar yayınlardır. Programın tekrar başlaması durumunda sosyal medya hesaplarımızdan bilgi verilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

  Muhabbet baldan tatlı
  Doyamazsın demedim mi?
  Doymadık efendim lezzeti dimağımızda kaldı
  Sadettin hocam kemal hocam yine teşrif buyursanız

  Sanal müritlere, online mürşit tadında muhabbet...

  Bir yayın dönemi daha olsa,bir dönem daha,daha…

  Bu kıymetli program için tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.iki irfan sahibi ilim adamının ufuk açan gönle suurur veren hasbihali için hocalarımıza müteşekkirim.sevgili erkam radyo ,bu güzel hasbihal ne zaman devam edecek acaba .teşekkür ederim

  • Değerli hocalarım yüreğiniz ve emeğinize sağlık tekrar tekrar dinlediğim her sohbetten kendime düşen kırıntılardan nasipleniyorum uygun olan en kısa zaman da tekrar sıcak sohbetlerinizi duymak isteriz.

  Sadettin hocamın sesinin tinisindaki muhabbet sevgi samimiyet zamanı mekanı aşıyor sanırım ruhlarimiza dokunuyor. İnsaAllah bizde bu emanetlerin kıymetini bilen hal edenlerden oluruz. Allah vesile olanlardan sohbetleri yapanlardan razı olsun.

  Hocalarımızın yoğunluğu nedeni ile programa ara verilmiştir. İlginiz için tüm dinleyicilerimize teşekkür ederiz.

  • Gönül Safâsı programından çok istifade ediyoruz.Lutfen devam etsin...

  Program kesintiye ugradi, Insallah Saadettin Bey ve Kemal Bey Hocamiz sagliktalar, sedamizi heves ve ozlemle beklemekteyiz

  Merhaba.. Programa ara mı verildi acaba?

  Erkam radyo bu değerli programlar için şükran duygusunu size iletmeyi bir borç bilirim .Bir de ricam olacak bütün programları arşive yükleseniz ,istifade etsek ,tesir Cenabı Haktan dır, tesirini lutfeylesin

  • Kıymetli Dinleyicimiz ilginizden dolayı çok teşekkür ederiz. Gönül Sadası programının tüm bölümleri arşiv sayfamızda mevcuttur. Radyomuzda dinlemiş olduğunuz programlarda tekrar yayınlardır. Dolayısıyla radyomuzda dinlediklerinizde arşiv sayfamızda mevcut programlardır. Tekrar ilginizden dolayı teşekkür eder, hayırlı günler dileriz.

  Hocam Allah sizlerden razı olsun
  Aç olan gönlümüzü sohbetlerinizle doyuruyoruz

  12.07.2021 tarihli Gönül Sadası sohbetini ne zaman yayınlayacaksınız acaba ? Merakla ve heyecanla bekliyoruz ...

  Bir ev hanımı olarak çocuklara yetemiyoruz, yetişemiyoruz. Hâl sarîdir , ümitsiz değiliz ,duadayız.Bir program lütfetseniz bu bahsi açsanız hocam ,çok müteşekkir olurum .Selam ve dua ile.En büyük koruyucuya emanetle…

  Batıldan gelen mefhumlar ve nefsi emmarelerimiz arasında sıkışmış biz modern zaman insanlarının hakikati görme ve orada sağlam durma bilincimizde emeğiniz büyük. Bizlere bir kutup yıldızı gibi yol gösteriyorsunuz. Gam kasavet içindeki mutsuz vakitlerimizin ilacısınız.
  Cenabı Allah; sizden, sizleri yetiştirenlerden, bize sizin gibi iki güzel ilim ve gönül insanını dinleme imkanı veren Erkam radyo ailesinden razı olsun.

  Şu savruluşta sizin gibi önderler bulabilmek ne büyük bir ikram.Hamdolsun buluşturana…

  Hocam Allah benim ömrümden alıp size versin ,maşallah ne kadar tatlı konuşuyorsunuz . Allah hayırlı uzun ömürler versin, istifade etsin herkes inşallah .Kemal hocam sizi de aynı fikirlerle selamlıyorum…:)

  Bu ne güzel bir zerafet,manevi bir ziyafet,ismi gibi gönül sadâsı tellerine dokunuyorsunuz tınınıza hayran

  Bu programı denize veya bir bahçeye bakarak dinleyin nerde olursanız olum kendinizi bir dost divanında hissediyorsunuz. Hocalarımızın ömrüne bereket diliyorum ve emeği geçen tüm radyo çalışanlarından da Allah razı olsun

  Ne guzel bir sohbet Allah hocalarimiza saglik afiyet versin Erkam radyonun da imkanlarini genisletsin bu guzel muhabbetler ihtiyac sahiplerine nasip olsun efendim

  Defalarca dinliyorum. Teslimiyet konusu mukemmeldi

  Mekanın , mesafelerin bir önemi olmadığını gönül sazına dokunmanın ancak gönülden çıkan ile olduğunu bir kez daha tecrübe ettim. İstanbul Üniversitesinde okurken ,haftanın en az üç günü yalnız başıma Süleymaniye Camiisine gidip orayı seyre dalmam, beni çekmesi...Bunu neden yaptığımı anlayamama ama bana huzur verişi. Sohbetlerinizde hepsinin cevabını buluyorum Allah razı olsun.

  • Alev Hanım ne tesadüf ben de aynı okula gittim ve aynen sizin gibi Süleymaniye camii ve medreselerinde hatta viran sokaklarında dolaştığımda içimi kaplayan huzuru düşünürdüm bu sohbetlerde, ne büyük rezonansı var Gönül Sedasının hayretim arttı

  • Alev Hanım ne tesadüf ben de aynı okula gittim ve aynen sizin gibi Süleymaniye camii ve medreselerinde hatta viran sokaklarında dolaştığımda içimi kaplayan huzuru düşünürdüm bu sohbetlerde, ne büyük rezonansı var Gönül Sedasının hayretim arttı

  Allah razı olsun. Çok faydalı programlar oluyor. Dileğim bu programların takibinin yaygınlaşması ile birlikte TV deki o menfur yayınlardan öncelikle Mulumanlar kurtulmuş olmaktır inşallah. Selamlarımla

  Selamlar, programları dinleyemiyorum, açılmıyor. Nedendir acaba yardımcı olur musunuz?

  • Bende açamıyordum. Başlat tuşuna değil de indirme görseline tiklayinca açıldı

  • İndirme işaretinin üzerine basınca dinleyebiliyorsunuz

  • Sohbetleri indirip dinleyebilirsiniz

  • Download butonu ve player ile dinlenebilir.

  Sohbetler açılmıyor :(

  • Indir butonuna basarsaniz dinleniyor ilk önce bende dinleyemedim

  Öncelikle bu güzel program için teşekkür ederim.
  Lütfen yayımlanan bölümleri daha erken buraya yükleyebilir misiniz?

  Ben de bu programın müdavimi ve büyük bir hayranıyım. Her bir sohbeti defalarca dinliyorum. Ya sonra erişemezsem endişesiyle kaydetmenin yollarını arıyorum. Ancak eklemek istediğim bir şey var: Programlarda Saadettin Hocamızın yetişme tarzı ve aile ortamının, yaşadığı zamanla ve sohbetlerine yetiştiği son Osmanlı aydınları ile ilgisi çok vurgulanıyor. Ben bu görüşe katılmıyorum. Zira o devirde dahi böyle huzurlu, uyumlu, hem dindar hem entellektüel, aynı zamanda tasavvufun en hakiki özüyle yaşandığı çok çok az sayıda ailenin olduğu görüşündeyim.
  Özellikle hanımların açısıdan baktığımda, o devirde bir hanımın herhangi bir entellektüel muhitte bulunup kendini yetiştirmesi ihtimali de yok denecek kadar azdı. Oysa bugün kadın erkek binlerce kişi hocamızın sohbetlerinden istifade edebiliyoruz.
  Demem o ki; evet, post modern bir dünyada yaşamak zor, kapitalizm acımasız, varlığımızı hissetmemiz gitgide güçleşiyor ve kalbimiz aç. Ancak beslenecek kaynaklar da eskisinden çok daha fazla. Arayan, daha kolay erişebiliyor. Ve dahi, bugün de böyle bereketli manevi ortamların oluşması ve böyle bireylerin yetişmesi ihtimali var. Artık geri gelmeyecek olan “eski güzel günlere” takılmayalım. Muhabbetle.

  Sohbetleri dinlememizde emeği geçenlerden Allah razı olsun. Allah'a şükürler olsun. Tesir halketsin. Sadettin Hocamızın Akra FM'de Sükunetin Sesi sohbetlerini de tavsiye ederim. Erkam Radyoya teşekkürler. Hürmetler.

  İyi ki varsınız...sonsuz teşekkürler..her programınız bu kadar mı güzel olur..saygılar